Cholupice a Táborsko

16.05.2019 12:14

Cholupice a Táborsko

Oba zápasy měly společnou jednu věc. Přes polovinu zápasu jsme hráli dobře, kontrolovali hru a ke konci jsme se rozsypali.

S Cholupicemi to na výhru ještě stačilo, protože náskok, který jsme si v té dobré části vytvořili, byl velký. První poločas jsme využívali velikost hřiště, včas posouvali míče a kluci plnili úkoly, které na svých postech mají. Druhou půlku jsme přenechali iniciativu soupeři a výrazně mu to ulehčili. Hlavně naším bráněním, které bylo jenom jako a rozmýšlením si, jestli udělám ten krok navíc nebo ne a on to za mě někdo ubrání. Takovým přístupem se ale nikam neposuneme.

To s Táborskem měl závěrečný výpadek za následek konečnou prohru. 2/3 jsme hráli velice dobře a nic nenasvědčovalo tomu, že bychom v tom měli polevit. Poctivě jsme bránili a směrem dopředu jsme byli hodně nebezpeční. Soupeř, který měl ve svém středu opravdu velice šikovné kluky, hrál více na míči. My měli trošku problém vyjet od vlastní branky. Většinu akcí jsme se snažili řešit konstruktivně, ale chyběla tomu větší rychlost (ať už běžecká nebo v přemýšlení). Pokud už se nám podařilo přehrát první napadající hráče soupeře, byli jsme schopni si na útočné polovině vytvořit spoustu zajímavých situací. Jenom je proměnit. Když jsme mohli soupeři odskočit o více gólů, v koncovce jsme selhali. A pak už přišla poslední třetina. Spousta individuálních chyb dostala soupeře na koně a ten nás po zásluze přejel, i když jsme se o to i dál zkoušeli rvát, kvalita byla v tu chvíli na straně soupeře. Dnes jednoznačně rozhodly naše neproměněné šance a to, že hosté dokázal udržet lépe míč i v těžkých situacích v prostorech, kde my jsme naopak míče ztráceli.