FAČR spouští projekt „Můj první gól“ - možnost objednání vybavení

16.06.2015 13:00

FAČR spouští projekt „Můj první gól“

2. září 2014 23:28» Usnadnit začínajícím fotbalistům a fotbalistkám první fotbalové kroky a nabídnout jejich rodičům celoročně fungující servis obsahující možnosti jak a kdy přihlásit své dítě do fotbalového klubu. To si klade za cíl nový projekt FAČR „Můj první gól“.

„Protože rodiče přihlašují své ratolesti do sportovních oddílů nikoli v pevně definovaném období, ale v průběhu celého roku, považujeme projekt Můj první gól za důležitou součást rozšiřování členské základny FAČR a z dotačního programu jej podpoříme částkou 14 milionů korun,“ říká Dušan Svoboda, třetí místopředseda FAČR.

Můj první gól je celoroční informační kampaň zaměřená na průběžnou podporu náborů fotbalových klubů v České republice. V jejím rámci budou realizovány tzv. Měsíce náborů – série náborových akcí orientovaných na seznámení se dětí s fotbalem, které se uskuteční ve dvou hlavních náborových měsících – září a květnu, kde si malé děti budou moci otestovat své fotbalové a sportovní dovednosti. Tyto akce budou financovány ze systému členství FAČR a na území každého okresního fotbalového svazu se v září uskuteční minimálně jedna akce takového formátu.

„FAČR podpoří v září 2014 celkově projekt částkou 2 900 000 korun. S další podporou pak počítáme v květnu 2015,“ uvedl předseda FAČR Miroslav Pelta.

Součástí kampaně bude také distribuce iniciačního fotbalového balíčku, se sportovními potřebami, který do začátku obdrží každý registrovaný člen FAČR ročníku 2007, který se o něj přihlásí na speciální micrositewww.mujprvnigol.cz. Ta je zároveň hlavní komunikační platformou celé kampaně, na které bude k nalezení seznam a mapa náborových akcí s informace pro rodiče začínajících fotbalistů a fotbalistek.

Kampaň bude podporována prostřednictvím videoseriálu a rozhovorů se slavnými českými fotbalisty či osobnostmi spjatými s fotbalem. Prezentována bude v televizi, rádiu, online médiích, včetně komunikačních kanálů FAČR  a tištěných periodikách.

 „Je skvělé, že vznikají podobné projekty, které pomohou co nejvíce dětí přivést k fotbalu. A já jsem moc rád, že mohu být toho všeho součástí,“ říká kapitán české fotbalové reprezentace Tomáš Rosický, který je zároveň patronem celého projektu.

KDO SI JEŠTĚ NEOBJEDNAL, STÁLE JE MOŽNOST !!!

https://mujprvnigol.cz/1-fotbalovy-balicek.html