Hodnocení víkendu

16.05.2016 10:40

Během nedělního odpoledne k nám do našeho areálu zavítaly postupně týmy Bohemians 1905 a Pragovky. Proti Bohemce se jednomu hřišti herně i výsledkově dařilo a to zejména díky nasazení, zvednuté hlavě, komunikaci a hledání mezer mezi protihráči. Na druhém hřišti když jsme si naběhli, zařvali, tak jsme dávali góly, bohužel to však nebylo tak časté. Celkově jsme tým z Vršovic porazili. Mezi kladné body patří naše individuální herní činnosti jednotlivce,a také že začínáme využívat prostoru na hřišti.

 
Zápas s Pragovkou jsme také zvládli vítězně. K tomuto vítězství jsme dokráčeli v třech povedených čtvrtinách na jednom hřišti. Druhé hřiště se až na vy jímky shlukovalo. Především díky tomuto "chaosu" jsme o rok mladší protihráče nedokázali přehrát.

V jednotlivých činnostech (útočných či obranných) o úspěchu či neúspěchu rozhodují zlomky vteřin. Jak rychle klukům scvakne přesun do útoku nebo do obrany.  Jedna z variant je jim v tom pomoci (možná i kluky loutkovat) nebo to rozhodnutí nechat na nich a posléze s nimi řešit chyby. Učit se z chyb je nejlepší (vlastním prožitkem dané situace), ale stejně tak musí následovat ponaučení a zlepšení dané činnosti.  
 
Pár posledních měsíců mě však trápí, že přes celkově slušné výkony v jednotlivých zápasech dokážeme mít desetiminutovku, kde dokážeme prohrát s úplně kýmkoli opravdu velkým rozdílem. V ten moment se nám to nedaří strhnout, něco změnit na hřišti ani v hledišti.
 
Závěrečným velkým pozitivem je, že si kluci hned dvakrát mohli prožít nový vítězný pokřik.