Hodnocení zápasu s Juniorem

23.05.2016 10:37

Zatímco část týmu odjížděla tento víkend hájit tempácké barvy na Ondrášovka cup do Benešova, v sobotu 21. května 2016 odehrála druhá polovina týmu U9 mistrovské utkání na Junioru Praha. 

 
Do utkání jsme vstupovali v sestavě Hejna Adam, Binko Dominik, Flídr Jakub, Rakušan Marek, Štěpánek Jiří a Beránek Matěj na hřišti č. 1 a Novák Jakub, Kalika Adam, Pešák Ondřej, Šedina Filip, Neumann Marek, Kacbuda Jakub. 
 
Do utkání jsme vstoupili vlažně, pomalu, ještě jsme se pravděpodobně probouzeli... Po první čtvrtině utkání jsme na jednom hřišti prohrávali propastným rozdílem a na druhém jsme též prohrávali o jednu branku. Po této fázi zápasu byli kluci na hřišti bez sebevědomí, bez elánu a bylo třeba udělat impulz k pozvednutí naší hry. Tímto impulsem bylo střídání kluků na hřištích, kdy byl vyměněn Adam Hejna za Filipa Šedinu a Marek Rakušan za Marka Neumanna. 
 
To zapůsobilo pro kluky jako signál k uvědomění, že každý článek týmu musí pracovat na 100 % aby se dařilo míč dostat na naše kopačky a vytvářet si gólové šance. 
 
Kluci díky mnohem zlepšeným individuálním výkonům začali využívat své fotbalové dovednosti a na obou hřištích se dařilo vstřelit několik branek po individuálních akcích. To se ihned projevilo na chuti do hry, naši hráči začali být důraznější, hráli s chutí a dovolili si na soupeře mnohem více co se týče hry 1 proti 1 i do herní kombinace, pro kterou kluci místy dobře vytvářeli prostor. 
 
Celkový výsledek utkání se zastavil na 21 - 23 ve prospěch Tempa, avšak nejdůležitější z tohoto zápasu je, že se kluci dokázali po nevydařeném začátku herně zvednout a po načerpání potřebného sebevědomí ukázali všem přítomným divákům finty a dovednosti, které "drilujeme" v tréninku. To je do budoucnosti velký příslib, avšak nesmíme usínat na vavřínech a zlepšit koncentraci našich hráčů od první minuty. V jiných zápasech se nám takový zvrat již povést nemusí. 
 
V tomto zápase se nám již částečně potvrdila hypotéza o hráčských typologiích kluků v našem týmu. Bylo velmi pozitivní sledovat jak si kluci určují role na hřišti a kdo je schopen zavelet k obratu silou, rychlostí a bojovností jako první když selhává naše fotbalovost. I takové momenty můžou zvrátit nepříznivě se vyvíjející utkání a vnímám to velmi pozitivně. Chuť vyhrávat za každé situace je naprostý základ povedeného herního výkonu po individuální i týmové stránce hry. Bohužel touto vlastností nedisponuje v našem týmu každý hráč a proto je třeba na této především mentální stránce hráče zapracovat.
 
Nutno soupeře pochválit za bojovný výkon, kdy především na hřišti kde soupeř nastoupil s hráči r. nar. 2008 byla zřetelně vidět kvalita hráčů v individuálních herních činnostech. 
 
Závěrem děkujeme všem přítomným rodičům za podporu a pomoc při vedení týmu kdy byl přítomný jen jeden trenér. 
 
Již se těšíme na další utkání.