Hrací víkend č.2

20.09.2017 16:48

V zápase proti Football Tallent Academy nám bylo bohužel znemožněno hrát 7+1, čímž bychom zapojili více kluků proti velice kvalitnímu soupeři, kterých zas tolik v této soutěži potkávat nebudeme. Zápas měl ale i tak vysoké tempo a tak kluci určitě uvítali možnost si na chvíli na lavičce odfrknout. Se soupeřem se velice dobře známe ze zimních turnajů, kde se nám ho ani jednou nepodařilo porazit a kvalitu ukázal i v neděli. Neustálá rotace jejich hráčů nám dělala problémy a nutila kluky vnímat co se kolem nich děje a velký přínos zápasu a soupeřova stylu vidím v tom, že nutil naše kluky co nejvíce mluvit. Proti soupeřům, kteří stojí na svých místech a nerotují to kluci tolik nepotřebují. Stačí si obsadit svého hráče a je vystaráno. Tady, pokud si to neodmluvili, měli problém, protože vždy někdo zůstal volný. Proto jsem hrozně rád za takovéto zápasy.

V utkání jsme střídali horší pasáže s výbornými. Vždy záleželo na tom, jestli jsme dokázali soupeře zamknout před jeho brankou a využít dobrého napadání k úspěšnému zakončení. Když se to dařilo, klukům narůstalo sebevědomí a předváděli opravdu skvělý fotbal. Nakonec jsme prohráli o gól. Určitě bychom našli spoustu situací, které volali po gólu, ale upřímně je nutno dodat, že soupeř nás tentokrát v zahazování šancí předčil a navíc Dáva v brance se opravdu činil.

 

V pondělí jela další parta sehrát již tradiční přátelské utkání proti výběru OFS Praha – Západ. Malé hřiště nutilo kluky rychle přemýšlet a úkolem zápasu bylo zkusit mít o situaci přehled ještě předtím, než k nám dojde míč. Pokud jsme začali vymýšlet až s míčem u nohy, už bylo většinou pozdě a naráželi jsme do soupeřů. Hřišti u Radka se to celkem dařilo a kluci soupeře přehrávali hlavně fotbalově. Hřiště u mě bylo v tomto ohledu více těžkopádnější a kluci to uhráli spíše silou a individuální technickou dovedností.