Pár řádků k turnaji v Kosmonosích

29.09.2016 10:30

Na středeční státní svátek se část týmu sjela na kvalitně obsazený turnaj do Kosmonos. Ve skupině nás postupně čekaly týmy FC Hradec Králové, FC Velké Meziříčí, FC Lomnice nad Popelkou, TJ Spartak Čelákovice. Rozdělení sil ve skupině bylo jasné už po prvních zápasech. Hradec rozdával příděly, které si odnášely Lomnice a Čelákovice. My s Meziříčím jsme si to měli rozdat o druhé místo.

První zápas s Hradcem jsme půl zápasu spali, a když jsme se ke konci probudili, už bylo pozdě na to se zápasem něco dělat. Ani klíčový druhý zápas s Meziříčím se nám ne úplně vydařil, i když nutno uznat kvality soupeře. Další dva zápasy ve skupině byli se vší úctou k soupeři v tréninkovém tempu, ale třeba zápas s Lomnicí ukázal, že když máme prostor a čas jsme dobří fotbalisté a dokážeme si na hřišti vyhovět.

Na základě pořadí ve skupině jsme se dostali do skupiny o konečné 9-12 místo. Tam naše výkony gradovali ve dvou zápasech s Juniorem Chomutov, který jsme sice prohráli 0:2, ale byli jsme určitě lepší a ve hře se objevovaly prvky, které chceme, aby kluci zvládali a přenášeli je z tréninků. A ve druhém zápase proti FK ČL Neštěmice jsme kvalitní výkon dokázali zvládnout i výsledkově. Poslední zápas proti Pečkám jsme si s kluky vyříkali a věřím, že podobných odevzdaných výkonů bude ubývat.

Turnaj ukázal, že do republikové špičky nám něco chybí. Hodně vidět to bylo v rychlosti s míčem a v rychlosti rozhodování. Jelikož se hrálo na menším hřišti, než jsme zvyklý, byla znát každá vteřina zaváhání, a pokud jsme nevyužívali krajů hřiště, byl to dost často boj v chumlu. Zároveň musím kluky pochválit za zakládání akcí od brankáře. Nějaký způsob jsme si zkoušeli mezi zápasy během přestávek a kluci to dokázali kvalitně přenést i do zápasu.

Bohužel jsem nemohl zůstat na konečné vyhlášení výsledků a neužil jsem si naší dominanci v individuálních oceněních. Dan Bašta bral cenu za nejlepšího brankáře a Lukáš Váňa se s 11 góly stal nejlepším střelcem celého turnaje. Velká gratulace oběma.