Tempo cup 2017

26.06.2017 08:21

Za snad až příliš teplého počasí se o víkendu na Tempu rozjelo tradiční zakončení sezóny v podobě Tempo cupu. První den turnaje patřil našemu ročníku 2007 a kluci obhajovali loňské prvenství. Natěšení bylo velké, vždyť si i kluci sami nalosovali složení skupin a tak byli do celého průběhu akce ještě více zataženi. Ještě před výkopem prvních utkání bylo jasné, že divácká kulisa bude opět bouřlivá a že vedle zápolení na hřišti bude neméně zajímavé sledovat souboje v hledišti. Početnou diváckou podporu měli například slovenští hosté z Horné Nitry, kteří se i sladili do jednobarevných úborů.

Na turnaji jsme měli dva týmy. Svou pouť začal nejdříve tým B zápasem proti týmu FA Milana Zaplatílka. K radosti všech Tempáků navázali kluci na ty povedenější výkony z poslední doby a dokázali soupeře přetlačit v poměru 3:2. Jak se později ukázalo, právě náš B tým se stal jediným mužstvem, který dokázal FA porazit. Utkání moc fotblaové krásy nenabídlo, ale kluci si svou bojovností vítězství rozhodně zasloužili. Jak se může týmová pohoda změnit během několika minut ukázali kluci hned v následujícím zápase proti Motorletu. Matný výkon bez bojovnosti a pohybu vedl k vysoké porážce. Zajímalo nás jek si kluci po takovém výprasku povedou v dalším zápase a první poločas bylo na všech hráčích vidět, že zrovna sebevědomím neoplývají. Moc jsme se nechtěli pouštět do složitějších situací a spokojili jsme se s tím, že to někam odehraju a ono to nějak dopadne. Kluky jsme tak o poločase nabádali k větší aktivitě a tomu aby se nebáli hrát svojí hru, kterou mají zažitou a která je baví. Výsledkem byl asi nejlepší poločas tohoto týmu v celém turnaji. Skvělé otočení výsledku bylo podpořeno nádhernými akcemi a výbornými individuálními výkony. Chtěli jsme naskočit na vítěznou vlnu a v cestě nám stál tým RMSK Cidlina. V tomto zápase byli kluci lepší a zaslouženě vyhráli. V posledním zápase ve skupině jsme si vybrali druhou slabší chvíli. Ne že by kluci hráli vyloženě špatně, ale doplatili jsme na malý důraz před brankou soupeře a neproměňování šancí. Klid v koncovce jsme bohužel v tomto zápase neměli a soupeř trestal z rychlých protiútoků. Dvě prohry znamenaly zápasy o 5.-8. místo. V prvním si kluci střihli vzájemný zápas A a B týmu, který začali sympatickým celotýmovým pokřikem. Větší radost měl po zápase B tým, který pak v posledním zápase porazil tým Tábora a zakončil tak turnaj na 5.místě.

Náš druhý tým měl během turnaje vyrovnanější výkony. Sice i on si připsal dvě vyšší porážky, ale to bylo dáno spíše kvalitou soupeřů, kteří nás přehráli. Ve zbylých zápasech už kluci bodovali i když většinou, a to celý turnaj provázelo i náš B tým, museli dotahovat výsledek. S Táborem první zápas tuším 4:4, s Třebíčí 5:5 a výhru si kluci připsali proti jednomu z dvou týmů Junioru Teplice. Ve skupině tedy A tým obsadil 4.místo, které je poslalo do výše popsaného souboje s naším druhým týmem. V posledním zápase jsme pak podlehli Cidlině a brali nakonec 8.místo. Z tohoto týmu bych chtěl vyzdvihnout Lukyho Smrčka, kterému turnaj opravdu sedl a byl tahounem. Gólově se zase mohli kluci opřít o Adama Hejnu. V druhém týmu plnil tentokrát roli tahouna Luky Váňa, který dokázal udržet kvalitu výkonů celý turnaj. Naopak třeba Jirka Brabec s Otou Suchomelem, pokud se jim zrovna dařilo, tak byly nejlepšími hráči na hřišti, ale nedokázali udržet nastavené výkony po celou dobu.

Poté už dění na Tempu pomalu utichalo jak jednotlivé týmy odjížděli. My jsme však ještě vytrvali abychom se rozloučili s právě ukončenou sezónou nějakým tím šapmáněm a dortem. Kluci vyzvali tatínky na bosou ligu a poznali, že ačkoliv už z nich rostou velcí fotbalisté, stále mají zkušení ještě navrch.

Všem klukům ještě jednou přeji krásné prázdniny, rodičům děkuji za podporu, která vyvrcholila právě na Tempo Cupu, který svým povzbuzováním naprosto ovládli a už se těším až se zase sejdeme v nové sezóně, která začne soustředěním.