Víkendový čtyřboj

10.04.2018 11:11

Náročný, krásný, přínosný. Tolik a ještě mnohem více přívlastků by snesl víkend, kteří kluci, realizační tým a rodiče absolvovali. Všechno začalo v již známém prostředí na Barrandově finálovým turnajem Pikatec tour. Kluci v semifinále dojeli na v tu chvíli napěchovanější program, než měl soupeř a velice kvalitnímu Šumperku podlehli. Zápas o třetí místo ale zvládli a slavili medaile a netradičně i finanční odměnu, která byla využita o dva dny později.

V neděli vše vrcholilo. Nejdříve mezinárodní turnaj v Roudnici nad Labem, oproti sobotě hraný na přírodní trávě. Kluci pokračovali ve skvělých výkonech ze soboty a brali nádherné druhé místo za suverénními Pardubicemi. Dopracovat se k němu ale nebylo vůbec jednoduché. Nejdříve jsme dostali diplom za čtvrté místo a vyhlášeni jsme byli jako třetí. Po upozornění od našich rodičů jsme zjistili, že jsme nakonec druzí. Kluci si tak nejdříve vyjednali diplom za třetí místo a následně i výměnu poháru za druhé místo s překvapeným Libercem. Vedle fotbalového úspěchu se tak kluci neztratili ani na poli diplomatickém.

Zatímco jsme s pohárem přejížděli do Prahy, už byly rozehrány další dva zápasy. Jedno hřiště se Spartou a jedno s Chuchlí. Se Spartou to byl dle ohlasů od trenéra poměrně vyrovnaný a hezký zápas, v kterém Sparta nastřílela o pár gólů víc. Na druhém hřišti proti Chuchli nám byli pomoci i dva kluci z ročníku 2009, kteří hráli výborně a pomohli nám k drtivému vítězství. Jako největší zabiják se ukázal Capy, který nasázel asi 20 gólů.

Celý víkend tedy jedna velká radost. Ta největší je, že se stále dokážeme měřit s prvoligovými a druholigovými týmy jako jsou Pardubice, Liberec, Jihlava a ve většině případů je i porážet a herně přehrávat. Druhá je ta, že to dokáží všichni kluci v týmu. Vzhledem k náročnému programu odehráli kluci zápas se Spartou bez obvyklých tahounů a sehráli ho výborně a do těch rolí lídrů mohou úplně v klidu sami dorůst. Chce to jenom stále makat.

V pondělí jsme pak místo tréninku využili štědré dotace sobotního turnaje a šli všichni společně vyplavit únavu do aquaparku Barrandov.