Z víkendu a středečního zápasu na Spartě

05.10.2016 23:29

Oproti obvyklé porci tří zápasů za víkend jsme hráli pouze dva. Začali jsme na Hájích, kde jsme obsadili jedno hřiště. Po většinu zápasu jsme soupeře drželi před jeho vlastní brankou, ale nedařilo se nám dobře roztahovat hru a tak góly co jsme dali, byly takové spíše vydřené než po nějaké hezké kombinaci. Určitě se ale počítá to, že Áda Hejna dal tuším asi 9 gólů z předbrankového prostoru. Buď se k míči dostal svým důrazem, nebo měl dobrý výběr místa před brankou. Málo českých týmů má klasického útočníka „zabijáka“, my ho máme J.

Ve stejný den jsme pak s jinou partou hráli v rámci Jihovýchodní ligy proti Hostivaři. Určitě je velká škoda, že jsme museli hrát na umělce, když se vedle krásně zelenala perfektní tráva. Zápas byl celou dobu hodně vyrovnaný. O vítězi se rozhodlo vlastně až v poslední minutě zápasu. Nejvíce utkání vyšlo Matymu Kindlovi a Matějovi Beránkovi, kteří k bojovnosti přidali navíc i nějakou tu chytrou přihrávku nebo uvolnění. Ostatním nelze upřít snaha, ale vím, že dokáží zahrát lépe.

Důvodem proč jsme hráli o víkendu pouze dva zápasy, bylo přeložené utkání na Spartě. To jsme sehráli ve středu na Strahově. Tréninkové centrum nás přivítalo deštěm a zimou, že ještě teď usrkávám horký čaj. Vlastně jsem klukům záviděl, že můžou běhat. U nás trenérů by to vypadalo zvláštně. Ze zápasu mám ale jinak vcelku dobré pocity. Díky již tradičně velkému hřišti, které na Spartě staví, se nám dařilo roztahovat hru, z čehož pramenilo dost soubojů 1vs1, které se nám většinou dařilo vyhrávat. Dnes bylo zajímavé sledovat i odlišné pojetí dvou našich týmů. První tým co byl u mě, sázel více na sílu a střelecké schopnosti. Ten druhý si více pomohl přihrávkou, kličkou, naběhnutím (objevil se i tandem, který trénujeme a sami kluci z něho měli skoro stejnou radost jako z gólu). Myslím, že první tým nasázel Sparťánkům více gólů ale být divákem, jdu se kouknout na hru druhého týmu. Hodně mě bavilo sledovat Dana Beránka, který se 3 a 4 čtvrtinu rozjel k parádnímu výkonu. Pochvalu ale zaslouží za dnešek celý tým, který si pak v kabině užil vítězný pokřik.