První přáteláky a soustředění v Kunicích

26.08.2018 20:27

Fotbalové léto začalo našemu týmu na hlavním stadionu účastníka druhé ligy FK Chrudim miniturnajem. Domácí a náš tým přijeli doplnit kluci z Viktorky Žižkov a hrálo se 2x20 minut každý s každým. Bylo jasné, že se budeme potýkat hlavně s kondicí a nerozehraností. To se také potvrdilo a ve velkém vedru a proti rozehranému soupeři jsme tahali za kratší konec jak v zápase s Chrudimí, tak nakonec i v zápase se Žižkovem. I přesto ale byly k vidění zajímavé individuální výkony na které jsme se s trenéry dívali přednostně.

To samé se dá napsat i o nedělním zápase na hřišti v Čáslavy, s tím rozdílem, že jsme k individuálním výkonům dokázali přidat i ten týmový a tak jsme zápas zvládli i výsledkově. Jak Chrudimi, tak Čáslavi děkujeme za možnost sehrání přátelských utkáních v krásných areálech a těšíme se na zimní odvety u nás. Z Čáslavy jsme se hned přesouvali na soustředění do Kunic.

 

Soustředění probíhalo společně s ročníkem 2006 v krásném areálu zámku Berchtold. Klidné a pohodové prostředí předznamenalo, jak asi bude celý týden probíhat. Kluci využívali celý zámecký komplex naplno a i když jsme se se starším ročníkem museli podělit o jedno hřiště, vždy jsme to zvládli tak, že nebylo třeba sahat k nějakým ústupkům a kompromisům. Denní režim probíhal v klasickém rytmu rozvička – snídaně – trénink – oběd – volno – společný program – trénink – večeře – protažení – večerka.

Co se tréninků týče, tak navazujeme na to, co už kluci dělali ve starší přípravce. Tím, že jsou o rok zkušenější už ty samé věci zvládají rychleji, s větší úspěšností a tak se můžeme zaměřit více na detail a dokonalejší provedení v podmínkách co nejvíce zápasových. A tak nechybělo pilování situací 1:1, zakončení, bagovky, atd… Z nových věcí pak dostaly větší prostor dlouhé míče vzduchem. Tréninkovou rutinu jsme si zpestřili ve středu, kdy dopolední trénink probíhal společně s 06, který si kluci z obou ročníků pochvalovali a odpoledne to vyvrcholilo zápasem mezi oběma týmy. V úterý a čtvrtek navíc dorazil Martin Bašta a brankáři tak měli o zábavu postaráno.

 

I v mimofotbalové části jsme stihli a zvládli vše co bylo v plánu. Kluci si zkusili triatlon (plavání – dráha s míčem na umělce – běh), zahráli si fotbalbasebal, soutěžili ve fotbalových vědomostech, koukali jsme na videa, jak stejné věci co se objevují v našich zápasech řeší ti nejlepší hráči na světě, rozdělili si čísla do sezóny, brankáři se porovnávali v „brankářských válkách“ a jednotlivě jsme si i popovídali co od sebe očekáváme do další sezóny.

 

Děkujeme zámku Berchtold za služby a FK Kunice za hřiště.