Turnaj Minicup 14.9.2013

17.09.2013 18:54

Turnaj Minicup

Náš ročník 2007 se vypravil v sobotu 14. září 2013 na svůj první turnaj. Minicup se hraje na hřišti v Záběhlicích na Čafce. Tohoto turnaje se zúčastnili tři naše týmy – Tempošreci, Tempodraci a Temposauři. Dohromady nás bylo 18 hráčů, kteří byli rozděleni do těchto třech týmů. Kromě nás se na turnaji objevilo dalších 6 soupeřů (2xDukla Praha, Sparta Praha, Ďablice, Admira,  a Jesenice). Kluci si vyzkoušeli hru se čtyřmi hráči v poli a jedním brankářem. Naše červenožluté barvy kluci hájili s vervou a byl na nich vidět pořádný zápal do hry. Všichni hráči zaslouží velkou pochvalu!

Výsledky jednotlivých zápasů, ať už jakékoli, jsou jen a pouze motivací se pořád zlepšovat. Důležitá je cesta za cílem, ne průběžné zdary nebo nezdary v podobě výsledků zápasů.

Naším hlavním úkolem na začátku fotbalového vývoje kluků je, aby si hru užívali a pokoušeli se o spoustu kliček, což se na tomto turnaji podařilo.

Důležitým bodem nás trenérů a rodičů je pozitivní podpora a motivace hráčů se nebát něco vymyslet a na hřišti si to zkusit. Přikazováním a radami, jak co mají udělat je pouze taháním za šňůrky loutek. Vítězství je to, když si každý človíček vymyslí správné řešení sám (někdo dřív, někdo později).

Jsme na začátku společné cesty :)