Turnaj v Třebíči

10.03.2015 10:30

Turnaj Třebíč

 

V pátek 6. března náš tým vyrazil na fotbalový turnaj do Třebíče. Ubytováni jsme byli v hotelu Alfa. Tohoto zájezdu se zúčastnilo 31 Tempáků  - z toho 13 hráčů. Tento turnaj hrály tři týmy – Tempo, Třebíč a ČAFC Brno. Oproti zaběhlým dlouholetým zvyklostem se tento turnaj hrál „jinak“.

 

V jedné velké hale se zároveň hrálo na třech hřištích. Na jednom 3 x 3 na házenkářské branky bez brankářů. Na druhém 2 x 2 v kruhovém hřišti na čtyři brány, kterými se projíždělo. Na třetím 1 x 1, byly postaveny čtyři minihřiště s metrovými brankami. Každý hráč měl svoji branku, ale gól mohl dát do libovolné branky soupeře, opět projetím s míčem.

 

Dobrý pozorovatel tohoto turnaje mohl vidět, že četnost doteků s míčem každého hráče a neustále řešení herních situací (převážně 1x1), bylo opravdu veliké. Jinak řečeno, každý hráč byl pořád v akci.

 

Takovýto turnaj posloužil k rozbití klasického „stereotypu“ 4+1. Hráč - člověk, potřebuje ke svému zlepšování, k růstu kreativity, co nejvíce různorodých podnětů. V tomto stylu turnaje bylo také k vidění, že každý hráč zažil svůj malý úspěch v podobě vstřelených branek, což vede k navyšování jeho vnitřní motivace, neboť mohl dosáhnout kýženého úspěchu. Hráči, kteří na turnaji vynikali, si udělali vlastní soutěž mezi sebou v podobě krále střelců. V naší hře bylo patrné, že se postupně hráči snažili o zkoušení si kliček, ale našli i výhody přihrávek na volné hráče na druhé straně hřiště.

 

Těším se na moment až takovýchto „osvíceneckých“ klubů a turnajů, jakým byl tento v Třebíči bude víc….a třeba i v Praze.