Z víkendových zápasů

05.12.2017 10:33

O víkendu byli v zápřehu všichni kluci, kteří byli rozděleni do dvou part. Ta první sehrála zápas na Tempu proti Viktorce Žižkov a druhá o pár hodin později zápas zimní ligy proti o rok starším klukům ze Slaného. Oba zápasy byly hrány na jedno hřiště 7+1.

První utkání bylo vcelku vyrovnané. Každý tým měl vždy jakousi pětiminutovku, v které soupeře zatlačil a vstřelil branky. Takto se to střídalo prakticky celý zápas. Naše góly padaly spíše po individuálních průnicích než po nějaké delší kombinaci. Ta se nám příliš nedařila a většinu zápasu to vypadalo tak, že jsme získali míč, ale hned prvním dotekem jsme si ho připravili tak, že jsme o něj opět museli bojovat. A právě v těchto „prokopávačkách“ byli kluci z Viktorky o chlup lepší a silnější a i díky tomu jsme nakonec o gól nebo o dva prohráli.

Ve druhém zápase jsme věděli, že soupeř ze Slaného už má jeden zápas v nohách a že na něj tedy bude platit, když roztáhneme hru a vytvoříme tak prostory pro situace 1vs1, kde jsme silní a unavenějšího soupeře bychom tak mohli přehrát. To se nám dařilo dobře, zejména Ota šel v tomhle klukům příkladem a při odskakování a roztahování hřiště myslel o krok dopředu. Rychle jsme tak získali územní převahu, která ale dlouhou dobu nebyla znát na skóre. Hlavně pravidlo o offsidu často zastavovalo naše slibně se rozvíjející akce. Na jejich začátku se často objevoval Jirka, jehož schopnost přihrávkou z jednoho doteku zrychlit hru nám vytvářela spoustu brankových příležitostí. Nakonec i v proměňování šancí jsme se zvedli a zápas vyhráli 11:3. Oproti prvnímu zápasu přibylo záměrné kombinace, i když stále je tam převaha řešit věci individuálně, zvlášť když pak skóre v náš prospěch narůstalo.

Kluci už jsou ve věku, kdy by už měli začít rozlišovat, kdy je lepší přihrát a kdy to zkusit sám. V tréninku se proto teď hodně objevují hry jako různé druhy bagovek, právě aby si mohli osahat i tento způsob a mohli ho v zápase používat.